Uşak Ulubey Kanyonu

Ulubey, dünyanın 2.büyük kanyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Ulubey Kanyonu, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca bir ana kanyon ve buna bağlanan onlarca büyük yan kanyonlardan meydana gelmektedir.

Ulubey Kanyonunun uzunluğu 72 km, derinliği ise 50-170 metredir. Ulubey çayı, kanyonu adeta saklı bir cennete çevirmiştir.

 

Amerika’da  Arizona Eyaleti sınırları içinde bulunan Büyük Kanyondan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonu olan  Ulubey Kanyonu, muhteşem manzarası ve  içinden akıp giden Ulubey çayıyla adeta saklı bir cennete çevrilmiştir.  2015 yılında Ulubey Kaymakamlığı tarafından hizmete açılan Kanyon Cam Teras Park görülmeye değer yerler arasındadır. Cam Seyir Teras’ından kanyonun seyre doyulmaz manzarasını izleyip , bu anlarınızı fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirebilirsiniz.

Kanyon’da Dernekler ve ziyaretçiler tarafından kamp ve yürüyüşler düzenlenmektedir. Siz de Uşak’a gidip Ulubey Kanyonunu ve Cam terası görmeden asla dönmeyin. Özellikle o Cam terasa çıkıp adrenalini yaşayın ve etrafı seyredin, mis gibi oksijeni içinize çekin. Ve tabi ki anı ölümsüzleştirmeden olmaz öz çekiminizi de ihmal etmeyin derim.

Sizler de biz gibi Ulubey Kanyonlarını gördükten sonra iyi ki gelmişim diyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.