Nou Camp Turu ve FC Barcelona Müzesi Gezimiz

Futbola olan ilgimiz ve milli gururumuz Arda Turan‘ında top koşturduğu Nou Camp’ı buralara gelmişken görmememizin büyük eksiklik olacağını düşünerek ikinci gün ki gezi programımıza bu muhteşem stad ve müzeyi aldık. Öncelikle Nou Camp’a nasıl ulaştık ondan bahsedeyim biraz.  Camp Nou şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunuyor. Metro ile merkezden 20 dakikada ulaşmanız mümkün. Sonrasında 5 dakika yürüdüğünüzde sizi Nou Camp karşılayacaktır. Ayrıca aşağıda belirttiğimiz gibi farklı alternatiflerle de gidebilirsiniz, biz metroyu kullandık ve çok kolay şekilde ulaştık.

Camp Nou’ya nasıl gidilir?
Metro en pratik ulaşımdır.  İki ayrı hat ile de ulaşım mümkün.
L3 Yeşil Hat için Metro Durakları: Palau Reial ya da Les Corts (Benim tercihim Les Corts Durağında inmeniz)
L5 Mavi Hat için Metro Durağı: Collblanc

Bus Turistic:  Camp Nou önünde bir durak var sizi orada bırakacaktır.

Stada girdiğinizde her bölüm muhteşem şekilde konumlandırılmış olarak sizi yönlendirir.

İlk olarak kulübün tarihini ve tarzını ifade eden görsel ve yazılı bir şölen Müze’yi ziyaret ederek başlayan gezimiz akabinde , futbol sahası, efsane yıldız Messi bölümüne geçiş , Basın toplantı odası, Soyunma odaları, Oyuncuların maça çıktığı koridor, Basın Gözlem Tribünü, Dokunmatik Ekranlar , Şampiyonlar Ligi Kupaları ve Diğer Birçok Kupa, Barça Butik Barselona formaları ve Barça markalı ürünlerin satıldığı dünyanın en büyük butiklerin biri.

 

         

Camp Nou, Barselona’nın büyülü maç atmosfer’inde hepimizin bulunmak istediği muhteşem stadlardan  kesinlikle biridir. Her ne kadar Barselona da bulunduğumuz süre zarfında maç olmayışından dolayı canlı maç izleme fırsatı bulamasak da Nou Camp bizi kendine hayran bıraktı. Kendisi çok yeni olmasa da Katalanca anlamı Yeni Stad olan Camp Nou  şehir gezisinin olmazsa olmaz gezi duraklarından biri ve hatta Katalonya ve Barselona için en çok ziyaret edilen yapıdır. Özellikle de futbola ilginiz varsa, Barcelona’nın stadını mutlaka gezin deriz.

Nou Camp çok fazla ziyaretçisi olduğu için yoğun oluyor, bu nedenle Camp Nou için de gezinizi önceden planlamanızı öneririm. Bu plan dahilinde giriş saatlerinizi 11.00 den önce ya da saat 16.00 dan sonra planlarsanız daha rahat gezebilirsiniz. Gitmeden gezini yapmak istediğiniz günü seçip biletinizi önceden almanızı öneririm.  Ayrıca stad girişinde de biletler satılmaktadır. Aşağıdaki link’te en uygun fiyatları bulabilirsiniz.

NOU CAMP Giriş Biletinizi almak için tıklayınız. 

2017 Giriş Bileti Fiyatları:

Yetişkin (14 yaş ve üzeri): 23€

Genç (6-13 yaş arası): 17€

Çocuk (6 yaşına kadar): Ücretsiz

 

Camp Nou turunda sizi neler bekliyor?
1) FCB Müzesi (FC BARCELONA Müzesi)
FC Barcelona Müzesi sadece bir müze değil klübün tarihini ve tarzını ifade eden görsel ve yazılı bir şölen yeri sanki.
2) Futbol Sahası (Oyun alanına iniş)
3) Messi Bölümü (Messi için yapılmış bölüm)
4) Basın Toplantı Odası (Tarihi basın toplantılarının yapıldığı salon)
5) Soyunma Odaları (Misafir takım)
6) Oyuncuların maça çıktığı koridorlar
7) Basın Gözlem Yeri (En üst bölüm): Gerçekten güzel bir duygu. Dünyanın en önemli maçlarının takip edildiği basın tribünü.
8) Dokunmatik Ekranlar (Bu ekranlardan bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz)
9) Şampiyonlar Ligi Kupaları ve Diğer Birçok Kupa
10) Barça Butik: Barcelona formaları ve daha birçok Barça markalı ürünü bulabileceğiniz dünyanın en büyük butiklerinden bir tanesi. Çok fazla ürün mevcut.

 

Yeni Transfer ile röportaj 🙂

 

One thought on “Nou Camp Turu ve FC Barcelona Müzesi Gezimiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.