Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

25.Kayabelen Hamza Şeyh Dede’yi Anma ve Hıdırellez Kültür Bahar Bayramı 2019

Haziran 8 @ 08:00 - 17:00

Kayabelen Folklor Araştırma Derneği tarafından  25. Hamza Şeyh Dede’yi Anma ve Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı, Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Kayabelen Köyünde 8 Haziran 2019 Cumartesi günü gündüz gerçekleştirilecek.

Bu yıl, Hazreti Ali’nin “Nesebinle değil, edebinle övün.” sözüyle misafirlerin davet edildiği Kayabelen Festivali; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla, halka açık ve ücretsiz olarak yapılacaktır. Gelmek isteyenler için Şuhut ilçe merkezinden Kayabelen Köyü’ne ulaşım araçları mevcuttur.

Kayabelen Festivali’nde bu yıl Erdal Erzincan , Gülcihan Koç ve Kayabelen’den genç sesler, sürpriz sanatçı ve ekipler sahne alacaklar. Ayrıca etkinlikte pilav ikramı ve hediyeli açık arttırma yapılacaktır.

Kayabelen Folklor Araştırma Derneği Başkanı Kazım DEMİRER, KAFADER ve tüm Kayabelen halkı adına canları 8 Haziran 2019 Cumartesi günü Kayabelen’e davet ederek, etkinliğe katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz. Halka açık ve ücretsizdir. İlçemizden köyümüze ulaşım vardır.

Mekan

Afyonkarahisar Şuhut Kayabelen köyü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.