Breaking News

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

2019 Kastamonu Taşköprü Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali

15 Ağustos 2019 - 18 Ağustos 2019

Türkiye’nin sarımsak üretiminin yüzde 22’sini karşılayan Taşköprü, bu yıl 33.sü düzenlenecek olan Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali  heyecanla beklenmektedir.

Dünyaca ünlü Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali bu yıl 15-18 Ağustos 2019 tarihleri arasında kutlanacak.

Ülke genelinde sayılı festivaller arasında yer alan Taşköprü Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali İbn-i Sina’ların, lokman hekimlerin reçetelerinde kullandığı sarımsağın dünyada en kalitelisinin Taşköprü’de yetiştiğini tüm dünyaya duyurmak, Paflagonya’ya ev sahipliği yapmış Pompeiopolis Antik Kentimizi tanıtmak ve Taşköprü misafirperverliğini gelen dostlara sunmak amaçlarıyla her yıl düzenlenmektedir.

2019 Kastamonu Taşköprü Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’nde bu sene Kıraç, Tuğçe Kandemir, Azerin, Ali Kınık ve Bilal Sonses sahne alacaktır.

Köprübaşı Festival Meydanı’nda gerçekleşecek olan etkinlikler kapsamında 14 Ağustos Çarşamba günü ihtiyaç sahibi vatandaşların çocuklarına yönelik Toplu Sünnet Şöleni gerçekleşecek.

15 Ağustos perşembe günü ilk olarak 33. Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali’nin akabinde ise Pompeiopolis Gıda Tarım Hayvancılık Fuarı’nın açılışı yapılacak.

16 Ağustos Cuma saat: 22.00 Ali Kınık,

17 Ağustos Cumartesi saat: 21.00 Bilal Sonses,  Saat: 22.30  Tuğçe Kandemir,

18 Ağustos Pazar saat: 21.00’de Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin,

Saat: 22.30’da ünlü sanatçı Kıraç Taşköprülülerle buluşacak.

4 gün sürecek olan festival süresince ayrıca Sarımsak Güzeli Yarışması, Rahman At Yarışları, At Üstünde Okçuluk Savaş Sanatı Gösterisi, paneller, En İyi Sarımsak, Buzağı ve Kuzu Yetiştiricisi Yarışmaları, Bisiklet Turu, Trap Atışları gibi etkinliklerin yanı sıra Meksika, Endonezya, Sırbistan, KKTC, Hindistan gibi yabancı halk oyunu ekipleri ve Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Halk oyunu ekipleri 4 gün boyunca sahne alacak.

15-18 Ağustos tarihlerinde 33.’sü düzenlenecek olan Sarımsak Festivali’nde bu yıl bir ilk olarak Kastamonu Doğa Sporları ve ve Offroad Kulübü ve Rıders 37 Motokros Kulübü’nün katkılarıyla offroad ve motokros gösterisi korteji yer alacak.

Festivalde ayrıca bir ilk olarak 18 Ağutsos Pazar günü Kaba Yazı Mevkii’nde Ankara Okçuluk Kulübü tarafından At Üstünde Okçuluk Savaş Sanatı Gösterisi yer alacak.

Detaylar

Başlangıç:
15 Ağustos 2019
Bitiş:
18 Ağustos 2019
Etkinlik Kategori:
,
Etkinlik etiketleri:
, ,

Mekan

taşköprü
Kastamonu, Türkiye + Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.