Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

2018 9.Alaçatı Ot Festivali

5 Nisan 2018 - 8 Nisan 2018

Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 9.su düzenlenecek olan festival sabırsızlıkla beklenmektedir. 5 – 8 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Alaçatı Ot Festivali Alaçatı‘nın doğal zenginliğini, otlarının çeşitliliğini, Alaçatı kültürünü tanıtarak gelecek nesillere aktarmak, şifalı otlarla pişirilen muhteşem lezzetleri keşfederek bu büyülü  lezzetlerin unutulmamasını sağlamak için her sene siz doğa severlerin ziyaretlerini beklemektedir.

 

Festival yemek sunumları, ot standları , otlu yemekler , yarışmalar ve söyleşilerle sürmekte olup, her geçen yıl festival’e ilgi artmaktadır.  Festival boyunca ege kültürünün doyumsuz lezzetlerini tadarak midelerinizi şenlendirebilir, yapılan etkinliklerle de tüm stresinizden arınabileceğiniz bir festival sizi kucaklıyor.

Ege’nin bin bir çeşit devalı otları ebegümeci, şevketi bostan, kuzu kulağı ,nane,roka, enginar, biberiye, lavanta, reyhan ve benzeri şifalı otları tatmanın zevkini yaşayacaksınız. Alaçatı Ot Festivali siz değerli ziyaretçilerine enginar tatlısından kabak çiçeği dolmasına, yabani kuş konmazdan, rezeneye kadar yüzlerce ot çeşidini tanıma fırsatı sunacak.

Geçen sene müthiş bir festival yaşadık. Hem göze,hem kulağa hem de sağlığımıza hitap eden etkinliklerle geçecek bir festival bizleri bekliyor. Festival’e yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gösterilmekte olup, bir çok tur şirketinin de  düzenlediği turlarla yöreye festival boyunca yoğun ilgi olmaktadır.

Siz de 05-08  Nisanda  Alaçatı‘ya konuk olun Alaçatı‘nın ot kokulu, arnavut kaldırımlı dar sokaklarında bir tur atmadan, mis gibi deniz havası içinize çekmeden,kumrusunu yemeden, damla sakızlı Türk kahvesini içmeden ve muhteşem anları ölümsüzleştirmeden geri dönmeyin.

Dip not: Alaçatı‘ya gitmişken pazarını ziyaret etmeden, yel değirmenlerinde gün batımını seyretmeden, sörfünüzü yapmadan , ege’nin zengin mutfağı’nın lezzetlerini tatmadan ve eğlence hayatının dibine vurmadan dönmeyiniz.

Alaçatı ot Festival’inde görüşmek dileğiyle. Fotoğraflarınızı sitemize de bekliyoruz.

2017 yılı Alaçatı ot festivali birbirinden güzel görüntü ve anlara sahne oldu. Darısı 2018 yılındaki Ot festivalimize deyip 2017 8.Alaçatı Ot Festivali‘nde neler yaşadık https://www.gezitix.com/2017-alacati-ot-festivalinden-geriye-kalanlar/ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Detaylar

Başlangıç:
5 Nisan 2018
Bitiş:
8 Nisan 2018
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:

Mekan

alaçatı
izmir, Türkiye + Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.