Breaking News

2017 8.Alaçatı Ot Festivali

Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 6-9 Nisan da  8.si düzenlenecek olan festival Alaçatı‘nın doğal zenginliğini, otlarının çeşitliliğini, Alaçatı kültürünü tanıtarak gelecek nesillere aktarmak, şifalı otlarla pişirilen muhteşem lezzetleri keşfederek bu büyülü  lezzetlerin unutulmamasını sağlamak için her sene siz doğa severlerin ziyaretlerini beklemektedir.

Festival yemek sunumları, ot standları , otlu yemekler , yarışmalar ve söyleşilerle sürmekte olup, her geçen yıl festival’e ilgi artmaktadır.  Festival boyunca ege kültürünün doyumsuz lezzetlerini tadarak midelerinizi şenlendirebilir, yapılan etkinliklerle de tüm stresinizden arınabileceğiniz bir festival sizi kucaklıyor.

Ege’nin bin bir çeşit devalı otları ebegümeci, şevketi bostan, kuzu kulağı ,nane,roka, enginar, biberiye, lavanta, reyhan ve benzeri şifalı otları tatmanın zevkini yaşayacaksınız. Alaçatı Ot Festivali siz değerli ziyaretçilerine enginar tatlısından kabak çiçeği dolmasına, yabani kuş konmazdan, rezeneye kadar yüzlerce ot çeşidini tanıma fırsatı sunacak.

Geçen sene müthiş bir festival yaşadık. Hem göze,hem kulağa hem de sağlığımıza hitap eden etkinliklerle geçecek bir festival bizleri bekliyor. Festival’e yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi gösterilmekte olup, bir çok tur şirketinin de  düzenlediği turlarla yöreye festival boyunca yoğun ilgi olmaktadır.

Siz de 06-09 Nisanda  Alaçatı‘ya konuk olun Alaçatı‘nın ot kokulu, arnavut kaldırımlı dar sokaklarında bir tur atmadan, mis gibi deniz havası içinize çekmeden,kumrusunu yemeden, damla sakızlı Türk kahvesini içmeden ve muhteşem anları ölümsüzleştirmeden geri dönmeyin.

Dip not: Alaçatı‘ya gitmişken pazarını ziyaret etmeden, yel değirmenlerinde gün batımını seyretmeden, sörfünüzü yapmadan , ege’nin zengin mutfağı’nın lezzetlerini tatmadan ve eğlence hayatının dibine vurmadan dönmeyiniz.

2017 yılı Alaçatı ot festivali birbirinden güzel görüntü ve anlara sahne oldu. Darısı 2018 yılındaki Ot festivalimize deyip 2017 8.Alaçatı Ot Festivali‘nde neler yaşadık https://www.gezitix.com/2017-alacati-ot-festivalinden-geriye-kalanlar/ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Alaçatı ot Festival’inde görüşmek dileğiyle. Fotoğraflarınızı sitemize de bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.